E-mail Heslo

Zabudol som heslo

 

Sledovanie verejného obstarávania

Oznámenia verejného obstarávania Slovenskej republiky a štátov EÚ

Nové 20-eurové bankovky 25.11.2015

Národná banka Slovenska (NBS) začala 25.11.2015 vydávať do obehu novú 20-eurovú bankovku zo série Európa. Eurosystém zabezpečil 4,3 miliardy kusov bankoviek, ktoré sa dostanú do obehu aj v celej eurozóne. Ako upozornili predstavitelia NBS, naďalej sú platné aj staré 20-eurové bankovky, ktoré si občania zatiaľ nemusia vymieňať.

"Oddnes sa dá platiť novou aj starou bankovkou. Nová bankovka obsahuje niekoľko nových a zdokonalených ochranných prvkov. Dôležité je, aby ľudia vedeli, že s touto novou bankovkou môžu už od zajtra platiť. Dôležité je tiež pozrieť sa aj na nové ochranné prvky. Ľudia by mali vedieť, že základným konceptom kontroly bankovky, keď ju dostanú do rúk, je kontrola pohľadom, hmatom a naklonením tak, aby si vedeli skontrolovať ochranné prvky a bez problémov platiť touto novou bankovkou," povedal TASR vedúci oddelenia peňažného obehu NBS Andrej Slížik.

Nové bankovky majú niekoľko vynovených ochranných prvkov, ako napr. okienko s portrétom v holograme, kde sa zobrazia linky a číslica 20, číslo mení farbu zo smaragdovozelenej na tmavomodrú, po okrajoch bankovky sú krátke vystupujúce čiarky, ktoré sa dajú overiť hmatom.

Bankovky staršej série budú aj naďalej v obehu súčasne s novými, ale postupne sa budú vyraďovať. Dátum ukončenia ich platnosti bude občanom oznámený v predstihu, ale aj po danom termíne si budú môcť občania tieto bankovky vymeniť za nové v národných centrálnych bankách krajín eurozóny.

Zdroj: TASR

 

Späť

Monitorovanie tendra

Denne môžete sledovať všetky verejné oznámenia publikované na Slovensku a v Európskej Únii(TED).

Denne budete dostávať e-mail s verejnými oznámeniami, ktoré Vás zaujímajú.

V archíve môžete prechádzať medzi staršími oznámenia.

[Ďalšie]

Informácie o obstarávaní

Na našej podstránke sumarizujeme základné informácie o výberových konaniach, ktoré môžu pomôcť návštevníkom rýchlo nájsť svoju cestu v džungli verejných zákaziek. Môžete si prečítať o nasledovnom:

[Ďalšie]

O nás

Službou monitorovania verejného obstarávania sa naša firma zaoberá od roku 2009. Radi by sme sa stali významným hráčom na informačnom trhu EÚ v oblasti verejného obstarávania. Naším cieľom je vytvorenie systému, ktorý zahŕňa všetky krajiny EÚ a potenciálnym záujemcom pomáha získať relevantné informácie o verejnom obstarávaní, čím by sme im zjednodušili získavanie nových zákazníkov a zákaziek ako na domácom trhu, tak aj v zahraničí.

[Ďalšie]

Mapa

Zaujíma Vás, koľko aktívnych zákaziek je k dispozícii v určitej oblasti? Presuňte kurzor na príslušné oblasti a zistite to!

mapa Nuts